لک لک بوک

برخی از برترین نویسندگان خارجی ادبیات جهان

1. آنتوان چخوف

آنتوان چخوف در ۲۹ ژانویه‏ ۱۸۶۰ در شهر تاگانروک، در جنوب روسیه، شمال قفقاز، در ساحل دریای آزوف به دنیا آمد. 

در هفت سالگی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه‌ دینی یونانی آغاز کرد اما دو سال بعد در کلاس اول مدرسه عادی به تحصیل خود ادامه داد. پدر چخوف شیفته موسیقی بود و همین شیفتگی او را از داد و ستد باز داشت و به ورشکستگی کشاند.

آنتوان چخوف در سال ۱۸۷۶ از ترس طلب‌کارانش به همراه خانواده به مسکو رفت و آنتوان تنها در تاگانروک باقی‌ماند تا تحصیلات دبیرستانی‌اش را به پایان ببرد. او در سال‌های پایانی تحصیلات متوسطه‌اش در تاگانروک به تآتر می‌رفت و نخستین نمایش‌نامه‌ٔ خود را به نام بی‌پدری و بعد کمدی آواز مرغ بی‌دلیل نبود را نوشت. او در همین سال‌ها مجله غیررسمی و دست‌نویس الکن را منتشر می‌کرد که توسط برادران‌اش به مسکو هم برده می‌شد.

آنتوان در ۱۸۷۹ به مسکو رفت تا در رشته پزشکی در دانشگاه مسکو مشغول به تحصیل شود. در نیمه سال ۱۸۸۰ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته پزشکی در دانشگاه مسکو آغاز کرد. در همین سال نخستین مطلب او چاپ شد برای همین این سال را مبدا تاریخی آغاز نویسندگی چخوف برمی‌شمارند.

آنتوان چخوف در سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۸۸۴ علاوه برآموختن پزشکی در دانشگاه مسکو با نام‌های مستعاری مانند: آنتوشا چخونته، آدم کبدگندیده، برادر برادرم، روور، اولیس به نوشتن بی‌وقفه داستان و طنز در مجله‌های فکاهی مشغول بود و از درآمد حاصل از آن زندگی مادر، خواهر و برادران‌اش را تامین می‌کرد.

چخوف در ۱۸۸۴ به عنوان پزشک فارغ‌التحصیل شد و در شهر واسکرسنسک، نزدیک مسکو، به طبابت پرداخت. اولین مجموعه داستان‌اش با نام قصه‌های ملپامن در همین سال منتشر شد و اولین نقدها درباره او نوشته شد. در دسامبر همین سال هنگامی که چخوف ۲۴ ساله بود، اولین خلط‌های خونی که نشان از بیماری مهلک سل داشت مشاهده شد.

آنتوان چخوف در ۱۸۸۵ همکاری خود را با روزنامه پتربورگ آغاز کرد. در سپتامبر قرار بود نمایش‌نامه او به نام در جاده بزرگ به روی صحنه برود که کمیته سانسور از اجرای آن جلوگیری کرد. مجموعه داستان‌های گل‌باقالی او در ژانویه سال بعد منتشر شد. در فوریه همین سال (۱۸۸۶) با آ. سووُربن سردبیر روزنامه عصر جدید آشنا شد و مطالبی که می‌نوشت در این روزنامه با نام اصلی چخوف منتشر شد. کم‌کم بیماریش شدت گرفت.

آنتوان چخوف در ۱۶ ژوئن ۱۹۰۴ به همراه همسرش اولگا کنیپر برای معالجه به آلمان استراحت‌گاه بادن ویلر رفت. در این استراحت‌گاه حال او بهتر می‌شود اما این بهبودی زیاد طول نمی‌کشد و روز به روز حال او وخیم‌تر می‌شود. اولگا کنیپر در خاطرات خود شرح دقیقی از روزها و آخرین ساعات زندگی چخوف نوشته‌است. ساعت ۱۱ شب حال چخوف وخیم می‌شود و اولگا پزشک معالج او، دکتر شورر، را خبر می‌کند. اولگا در خاطرات‌اش می‌نویسد:«دکتر او را آرام کرد. سرنگی برداشت و کامفور تزریق کرد و بعد دستور شامپاین داد. آنتوان یک گیلاس پر برداشت. مزه‌مزه کرد و لبخندی به من زد و گفت «خیلی وقت است شامپاین نخورده‌ام.» آن را لاجرعه سرکشید. به آرامی به طرف چپ دراز کشید و من فقط توانستم به سویش بدوم و رویش خم شوم و صدایش کنم. اما او دیگر نفس نمی‌کشید. مانند کودکی آرام به خواب رفته بود.» و این ساعات اولیه روز ۱۵ ژوئیه ‏ ۱۹۰۴ بود.

آثار

– داستان کوتاه:

۱. از دفترچه خاطرات یک دوشیزه (۱۸۸۳)

۲. بوقلمون صفت (۱۸۸۴)

۳. بانو با سگ ملوس (۱۸۸۹)

۴. نشان شیروخورشید

۵. همسر

۶. داستان زندگی من (۱۸۹۹)

– داستان بلند:

۱. دکتر بی‌مریض

۲. داستان ملال‌انگیز (۱۳۹۳: داستانی درباره‌ی مرگ و ملال)

۳. دوئل

– نمایش‌نامه‌ها:

۱. ایوانف

۲. خرس

۳. عروسی

۴. مرغ دریایی (کتاب)

۵. سه خواهر

۶. باغ آلبالو

۷. دایی وانیا

۸. در جاده بزرگ

2. جین آستن

جین آستن، هفتمین فرزند یک کشیش در جنوب شرقی انگلستان در ۱۶ دسامبر ۱۷۷۵ متولد شد. جین و خانواده‌اش بعد از بازنشستگی پدرش به بث رفتند؛ بعد از مرگ پدر، چندین بار نقل مکان کرده و در آخر در همپشر مستقر شدند. وی در ۱۸۱۷ به علت بیماری و برای نزدیکی به پزشک خود به وینچستر رفت و در ژوئیه همان سال در همان جا درگذشت. شهر باث به عنوان محل اقامت جین معروف است و مؤسسه‌ای با نام وی در مرکز شهر باث، جشنواره‌ای با نام جین آستن را سالانه در این شهر برگزار می‌کند. ژانر نویسندگی جین رمانتیک است و نسل به نسل، رمان‌های او را با اشتیاق فراوان می‌خوانند و به همین علت آثارش پرخواننده ترین آثار در ادبیات جهان می‌باشند. جین از نوجوانی نوشتن را آغاز کرد. وی شش رمان درارتباط با زندگی در اواخر قرن ۱۷ و اوایل قرن ۱۸ به نگارش در آورد و در یک دوره ۴ ساله، چهار جلد از این کتاب‌ها چاپ شدند. آثاری که در زمان حیات جین منتشر شدند شامل عقل و احساس، غرور و تعصب، مانسفیلد پارک و اما می‌شود؛ همچنین دو کتاب دیگر بعد از مرگش منتشر شدند و کتاب هفتم وی هیچ گاه به پایان نرسید و منتشر نشد. زمانی که وی زنده بود کتاب‌هایش بدون نام منتشر می‌شدند و هیچکس نویسنده‌ی کتاب را نمی‌شناخت. جالب است بدانید که با وجود قهرمان‌های آثارش، او هرگز وارد زندگی مشترک نشد و اصلاً ازدواج نکرد.

آثار

۱. غرور و تعصب

۲. عقل و احساس

۳. نورثنگر ابی

۴. منسفیلد پارک

۵. اما

۶. ترغیب

3. استیون کینگ

درباره خانواده استیون کینگ باید بگوییم که پدرش دونالد ادوین کینگ یک دریانورد بازرگانی و مادرش خانه‌دار بود. هنگامی‌که استیون دوساله بود، پدرش به بهانه “خرید یک بسته سیگار” خانواده را ترک کرد و مادرش استیون و برادر بزرگ‌ترش، دیوید را تنها گذاشت، این تنهایی باعث شد تا آن‌ها با مشکلات بسیار زیادی از قبیل مشکل مالی روبه‌رو شوند.

استیون کینگ در مدرسه ابتدایی دانهام به تحصیل پرداخت و از دبیرستان فالز لیسبون در ایالت مین فارغ‌التحصیل شد. استیون کینگ علاقه بسیار زیادی به کتاب‌های ترسناک داشت و این امر سبب شد تا استیون در دوران میان‌سالی به نوشتن این نوع کتاب‌ها روی بیاورد.

در سال ۱۹۶۶، استیون کینگ در دانشگاه مین تحصیلات خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۷۰ با لیسانس زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شد. در همان سال بود که دخترش نائومی به دنیا آمد.

استیون کینگ اولین داستان کوتاه حرفه‌ای خود را به نام کف شیشه‌ای را به شرکت Startling Mystery Stories در سال ۱۹۶۷ فروخت. پس از ترک دانشگاه، استیون کینگ مدرکی برای تدریس در دبیرستان به دست آورد، اما در ابتدا نتوانست یک پست آموزشی پیدا کند و با فروش داستان‌های کوتاه زندگی خود را تامین می‌کرد.

استیون کینگ در سال ۱۹۷۱ تدریس انگلیسی را در دوره دبیرستان و در آکادمی همپدن شروع کرد. در آن‌جا شب‌ها و آخر هفته‌ها به نوشتن مشغول بود و کار نوشتن داستان‌های کوتاه را به‌طور دائم ادامه می‌داد و دراین‌بین نیز بر روی داستان‌های بلندتر و رمان کار می‌کرد. در بهار سال ۱۹۷۳، انتشارات (Doubleday & Co) داستان او را برای منتشر کردن پذیرفت. مشروط بر اینکه او تدریس را رها کند و تمام‌وقت خود را برای نویسندگی بگذارد.

رمان «Carrie» در بهار سال ۱۹۷۴ به انتشار رسید. در پاییز همان سال کینگ مین را به مقصد کلرادو ترک کرد. آن‌ها برای مدتی کمتر از یک سال در آنجا زندگی کردند و در این مدت‌زمان استیون «درخشش (The Shining)» را نوشت. سپس آن‌ها در تابستان سال ۱۹۷۵ به مین بازگشتند. 

استیون کینگ در ایالت مین، فلوریدا همراه همسرش تابیتا کینگ(Tabitha King)، که یک رمان‌نویس است و سه فرزندشان به نام‌های نائومی ریچل، جو هیل و اِوان فیلیپ زندگی می‌کنند.

رمان‌های کینگ چنان با گرمی از سوی خوانندگان او روبه‌رو شد که دیری نپایید به سینما نیز راه یافت و کارگردانان بزرگ از روی بیشتر نوشته‌های او برداشت‌های سینمایی کرده‌اند.

تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه از کتاب‌های استیفن کینگ، سلطان معاصر ادبیات ترسناک، جاسوسی، تعلیقی، علمی- تخیلی و فانتزی، به فروش رسیده است، کتاب‌هایی که بسیاری از آن‌ها دست‌مایه ساخت فیلم‌های معروف سینمایی، تلویزیونی و همچنین داستان‌های مصور بوده‌اند. او بیش از ۵۰ رمان به رشته تحریر درآورده که تعدادی بانام اصلی و تعدادی را نیز تحت عنوان ریچارد بَچمن به چاپ رسانده است. کینگ همچنین نزدیک به دو هزار داستان کوتاه نوشته و برنده‌ی جوایز متعدد ادبی همچون جایزه برام استوکر، جوایز فانتزی اِوارد و جایزه‌ی انجمن فانتزی انگلستان شده است. کینگ را می‌توان یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین نویسندگان حال حاضر جهان دانست.

استیون در سال ۲۰۰۳ مدال The National Book Foundation Medal را برای آثار ادبی متمایز و برجسته خود در آمریکا، دریافت کرد.

آثار

۱. آن (به انگلیسی: it)

۲. هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد – داستان کوتاه

۳. در قتلگاه – داستان کوتاه

۴. مرگ جک همیلتون – داستان کوتاه

۵. احساسی که فقط به زبان فرانسه قابل بیان است – داستان کوتاه

۶. خواهران کوچک ایلوریا – داستان کوتاه و مقدمه‌ای بر سری برج تاریک

۷. مرد کت شلوار مشکی – داستان کوتاه

۸. مسیر سبز – رمان

۹. رمان تلفن همراه

۱۰. قبرستان حیوانات خانگی

۱۱. آتش‌افروز

۱۲. رستگاری در شاوشنک

۱۳. درخشش

و …

4. نیکلاس اسپارکس

نیکلاس اسپارکس از نویسندگان اهل ایالات متحده آمریکا است. پدر نیکلاس اسپارکس، پاتریک مایکل اسپارکس، متخصص امور تجاری و مادرش جیل اما ماری اسپارکس متخصص دکوراسیون داخلی است. نیکلاس اسپارکس فرزند دوم از سه فرزند خانواده است. نیکلاس اسپارکس یک برادر بزرگتر از خود به نام مایکل ارل اسپارکس و یک خواهر کوچکتر به نام دنیل اسپارکس است که در سن ۳۳ سالگی به دلیل سرطان مغز از دنیا رفت. نیکلاس اسپارکس اینگونه می‌نویسد که خواهرش انگیزش ایجاد شخصیت اصلی رمان گامی برای به یاد آوردن بوده‌است. نیکلاس اسپارکس و همسرش کاتولیک هستند و فرزندانشان را نیز کاتولیک تربیت کرده‌اند.

نیکلاس اسپارکس به خاطر نوشتن رمان دفترچه خاطرات به شهرت جهانی دست یافت.

5. پیتر هانتکه

پیتر هانتکه از ۲ سالگی به همراه مادر و ناپدری‌اش، ۴ سال را در آلمان شرقی گذراند. پدربزرگ مادری‌ پیتر هانتکه اهل اسلوونی بودند. در سال ۱۹۴۸ دوباره به گریفن بازگشت. پس از پایان دوره دبیرستان، پیتر هانتکه در مدرسه مذهبی کاتولیک‌ها، به مدت ۴ سال در دانشگاه گراتس در رشته حقوق تحصیل کرد. پس از آن به ادبیات روی آورد و با آثار نویسندگانی چون داستایوفسکی، ماکسیم گورکی، توماس وولف و ویلیام فاکنر آشنا شد.

در سال ۱۹۶۶ ، پیتر هانتکه به ایالات متحده آمریکا رفت و در گردهمایی موسوم به گروه ۴۷ در دانشگاه پرینستون به رواج نوعی نوشته‌های رئالیستی در ادبیات معاصر آلمان تاخت و برای نخستین بار نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

انتخاب پیتر هانتکه به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۹ انتقادهای زیادی از آکادمی نوبل را به چند دلیل بر انگیخت. یکی این بود که کمیته نوبل، یک اروپایی را برگزیده بود. دیگر اینکه برنده ۲۰۱۹ نیز از میان زبان‌های همیشه ستایش شده، گزینش شده است. اما مهمترین انتقاد این بود که هانتکه در دوره جنگ بوسنی از نیروهای صرب پشتیبانی کرده بود.

آثار پیتر هانتکه:

ترس دروازه‌بان از ضربه پنالتی

داستان کودکان

بر فراز دهکده‌ها

پیمودن دریاچه کنستانس

نامه کوتاه، وداع طولانی

ماجراهای مداد

زن چپ‌دست

6. ویلیام فاکنر

ویلیام فاکنر در سال ۱۸۹۷ میلادی در نیو آلبانی، میسیسیپی به دنیا آمد. در ۱۹۰۲ خانواده‌ ویلیام فاکنر به آکسفورد، مرکز دانشگاهی می‌سی‌سی‌پی، نقل مکان کرد.

به دلیل وزن کم و قد کوتاه، ویلیام فاکنر در ارتش ایالات متحده پذیرفته نشد ولی به عنوان دانشجوی دانشگاه افسری در یگان پرواز سلطنتی در تورنتوی کانادا نام‌نویسی کرد و در ۲ دسامبر ۱۹۱۸ به عنوان افتخاری ستوان دومی نایل شد.

ویلیام فاکنر وارد دانشگاه می‌سی‌سی‌پی شد و در سال ۱۹۲۴ از دانشگاه انصراف داد و در ۱۹۲۵ همراه با دوستش با یک کشتی باربری به ایتالیا رفت و از آنجا پای پیاده رهسپار آلمان و فرانسه شد.

در ژوئن ۱۹۲۹ با استل اولدم ازدواج کرد. سفرهایی به هالیوود و نیویورک داشت و درین فاصله چندین فیلمنامه و نمایشنامه نوشت.

مطالعات در مورد ویلیام فاکنر در ۱۹۴۶ به صورت جدی توسط ملکم کاوی آغاز شد. در ۱۹۴۹ جایزه نوبل ادبیات به او داده شد و خطابه مشهور خود را در آنجا خواند. بعداً نیز جایزه پولیتزر را برای کتاب شهر در سال ۱۹۵۷ دریافت نمود.

او در ۶ ژوئیه ۱۹۶۲، سه هفته بعد از آنکه از اسب افتاد، بر اثر سکته قلبی در بیهالیا، میسیسیپی در گذشت.

ویلیام فاکنر از اوایل دهه بیست میلادی تا شروع جنگ جهانی دوم، که به کالیفرنیا نقل مکان کرد، ۱۳ رمان و تعداد زیادی داستان کوتاه منتشر کرد. مجموعه این آثار پایه شهرت او شد و در نهایت منجر به دریافت جایزه نوبل در سن ۵۲ سالگی شد. این مجموعه مفصل، که محرک اصلی‌اش نیاز یک نویسنده ناشناخته به پول بود، مشهورترین آثار او را دربردارد: خشم و هیاهو (۱۹۲۹)، گوربه‌گور (۱۹۳۰)، روشنایی در ماه اوت (۱۹۳۲) و آبشالوم، آبشالوم! (۱۹۳۶). فاکنر در این دوره تعداد زیادی داستان کوتاه هم نوشت.

نخستین مجموعه داستان کوتاه ویلیام فاکنر این ۱۳ تا شامل بسیاری از داستان‌های تحسین‌شده‌اش مانند یک گل سرخ برای امیلی، سرخ‌پوست می‌رود، خورشید آن عصر، و سپتامبر بی‌باران بود. بسیاری از رمان‌ها و داستان‌های کوتاه ویلیام فاکنر در یوکناپاتافا روی می‌دهند که از نظر جغرافیایی تقریباً برابر بخش لافایت است که آکسفورد می‌سی‌سی‌پی، شهر محل تولد او، مرکز آن است. ویلیام فاکنر یوکناپاتافا را همچون تمبر پستی مخصوص خود می‌دانست و بسیاری از منتقدان مجموعه آثاری که آن را به نمایش می‌گذارد عظیم‌ترین آفرینش خیالی در ادبیات می‌دانند. سه رمان، هملت، شهر، و عمارت که با هم به عنوان سه‌گانه اسنوپس خوانده می‌شوند جزئیات شهر جفرسن و محیط آن را شرح می‌دهند که خانواده‌ای به سرپرستی فلم اسنوپس خود را در زندگی و روح و روان مردم محل وارد می‌کنند.

شهرت ویلیام فاکنر به سبک تجربی او و توجه دقیقش به شیوه بیان و آهنگ نوشتار است. فاکنر برخلاف شیوه مینیمالیستی ارنست همینگوی، نویسنده معاصرش، در نوشته‌هایش مکرراً از جریان سیال ذهن بهره می‌گیرد و غالباً داستان‌هایی عمیقاً عاطفی، ظریف، پیچیده، و گاه گوتیک با شخصیت‌های گوناگون شامل برده‌های آزادشده، یا اعقاب برده‌ها، سفیدپوستان تهیدست، جنوبی‌های طبقه کارگر یا اعیان می‌نوشت.

آثار ویلیام فاکنر

رمان‌ها:

۱. مواجب بخور و نمیر (۱۹۲۶)

۲. پشه‌ها (۱۹۲۷)

۳. سارتوریس (۱۹۲۹)

۴. خشم و هیاهو (۱۹۲۹)

۵. گوربه‌گور (۱۹۳۰)

۶. حریم (۱۹۳۱)

۷. روشنایی ماه اوت (۱۹۳۲)

۸. دو دکل (۱۹۳۵)

۹. ابشالوم، ابشالوم! (۱۹۳۶)

۱۰. شکست‌ناپذیر (۱۹۳۸)

۱۱. نخل‌های وحشی (۱۹۳۹)

۱۲. دهکده (۱۹۴۰)

۱۳. برخیز ای موسی (۱۹۴۲)

۱۴. مزاحم در خاک (۱۹۴۸)

۱۵. مرثیه برای راهب (۱۹۵۱)

۱۶. حکایت (۱۹۵۴)

۱۷. شهر (۱۹۵۷)

۱۸. عمارت (۱۹۵۷)

۱۹. چپاولگران (حرامیان) (۱۹۶)

۲۰. مواجب سرباز

۲۱. محراب

۲۲. هنگامی که در حال مرگ بودم

آثار ترجمه شده به زبان فارسی:

۱. گوربه‌گور. ترجمه نجف دریابندری. نشر چشمه

۲. ابشالوم، ابشالوم!. ترجمه صالح حسینی. انتشارات نیلوفر

۳. برخیز ای موسی. ترجمه صالح حسینی . انتشارات نیلوفر

۴. حریم. ترجمه فرهاد غبرایی. انتشارات نیلوفر

۵. خشم و هیاهو. ترجمه صالح حسینی. انتشارات نیلوفر

۶. داستان‌های یوکناپاتافا. ترجمه عبدالله توکل، رضا سیدحسینی. انتشارات نیلوفر

۷. یک گل سرخ برای امیلی. ترجمه نجف دریابندری. انتشارات نیلوفر

۸. نخل‌های وحشی. ترجمه تورج یاراحمدی . انتشارات نیلوفر

۹. تسخیر ناپذیر. ترجمه پرویز داریوش . انتشارات امیرکبیر

۱۰. روشنایی ماه اوت ترجمه عبدالحسین شریفیان نشر چشمه

۱۱. اسبهای خالدار. ترجمه احمد اخوت. نشر فردا

۱۲. حرامیان. ترجمه تورج یار احمدی . انتشارات نیلوفر

۱۳. گنج نامه. ترجمه احمد اخوت . انتشارات افق

۱۴. جنگل بزرگ. ترجمه احمد اخوت . انتشارات افق

۱۵. اسب ها و آدم ها. ترجمه احمد اخوت . انتشارات افق

سرخپوست می‌رود

۱۶. آن خورشید شامگاهی

7. دانته آلیگیری

دانته آلیگیری شاعر اهل ایتالیا  سال ۱۲۶۵ در فلورانس بدنیا آمد.

دانته آلیگیری  ۱۴ سبتامبر ۱۳۲۱ بر اثر تب درگذشت.

دانته آلیگیری  در دوران زندگی خود دست به انتشار کتاب‌های متعددی زد که معروف‌ترین آن‌ها «کمدی الهی»، «زندگانی نو»، «ضیافت»، «سلطنت»، و «آهنگ‌ها» است.

آثار دانته آلیگیری 

کمدی الهی

ضیافت

آهنگ‌هاسلطنت (به زبان لاتین)

زندگانی نواِپیستولائه و اِکلُگائه (به زبان لاتین)

Questio de aqua et Terra (به زبان لاتین)

8. نیل گیمن

نیل گیمن نویسندگی را از ۲۳ سالگی (۱۹۸۶) و با چاپ داستان‌های کوتاه در مجلات شروع کرد. اولین کتابش در ۱۹۹۶ منتشر شد.

نیل گیمن در حال حاضر با موسیقی‌دان آمریکایی آماندا پالمر ازدواج کرده‌است، و در این کشور ساکن می‌باشد.

نیل گیمن موفق به کسب جوایز متعددی شامل جایزهٔ جایزه‌های هوگو، نبولا و برام استوکر، و همچنین نشان نیوبری شده‌است.

آثار نیل گیمن

۱. مجموعه کتاب‌های کامیک سَندمن

۲. رمان‌های گرد ستاره

۳. خدایان آمریکایی

۴. کورالاین

۵. کتاب گورستان

9. تونی موریسون

تونی موریسون با نام اصلی «کلوئه آنتونی ووُفورد (Chloe Anthony Wofford)» در سال ۱۹۳۱ در لورین، اوهایو به دنیا آمد. تونی موریسون با سختی‌های بسیاری که پدرش در تأمین هزینه مالی کشید توانست به کالج برود. تونی موریسون در سال ۱۹۵۳ از دانشگاه هاروارد مدرک کارشناسی و در سال ۱۹۵۵ مدرک کارشناسی ارشدش را از دانشگاه کورنل دریافت کرد. هفت سال در دانشگاه هاروارد و سپس در دانشگاه پرینستون تدریس کرد. وی در سال ۱۹۵۸ با معمار جامائیکایی «هارولد موریسون» ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد. اما در سال ۱۹۶۴ پس از شش سال زندگی مشترک از همسرش طلاق گرفت. تونی موریسون به نیویورک نقل‌مکان کرد و به‌عنوان ویراستار مشغول کار شد.

تونی موریسون از چندین دانشگاه معتبر جهان ازجمله هاروارد، آکسفورد، ژنو، و روتگرز دکترای افتخاری دریافت کرده است.

آثار تونی موریسون تلفیقی از نقد اجتماعی را دربردارد و به خاطر فضای حماسی، دیالوگ‌های زنده و تصویر کردن شخصیت‌های سیاه‌پوست آمریکایی مشهور است. تونی موریسون نخستین زنِ سیاه‌پوستی است که کرسی‌ای به نامِ خود در دانشگاه پرینستون دارد و اولین زن سیاه‌پوست آمریکایی است که جایزه نوبل را دریافت کرده است.

نخستین رمان تونی موریسون، «آبی‌ترین چشم» در سال ۱۹۷۰ منتشر شد.

در سال ۱۹۹۸ رمان «محبوب (Beloved)» منتشر شد که تلاش غمبار مادری به نام مارگارت را برای نجات دخترش از زیر یوغ برده‌داری، روایت می‌کند. این رمان در سال ۱۹۸۸ میلادی برنده جایزه پولیتزر شد و دستمایه فیلمی شد که اپرا وینفری نقش اصلی آن را بازی کرد. در سال ۱۹۷۷ جایزه حلقه منتقدین کتاب ملی آمریکا را برای «آواز سلیمان» گرفت و بنیاد قلم آمریکا در سال ۲۰۱۶ از موریسون برای یک‌عمر دستاورد ادبی تقدیر کرد. آکادمی نوبل سال ۱۹۹۳ میلادی تونی موریسون را به دلیل احاطه بر زبان و قدرت تصویرگری ادبی ستود و شایسته دریافت جایزه سالانه ادبیات اعلام کرد.

تونی موریسون اغلب آثار خود را به بیان تجربه زندگی زنان سیاه‌پوست اختصاص داد و جان‌مایه اکثر آثار او مذمت برده‌داری و بیان دشواری زندگی فقرا و میزان تبعیض علیه زنان است.

باراک اوباما در سال ۲۰۱۲ به وی نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری اعطا نمود و در سال ۲۰۰۸ جایزه گرمی را دریافت کرد.

تونی موریسون پس از مدت کوتاهی حضور در مرکز پزشکی مونتوفیور در برانکس، نیویورک سیتی سرانجام روز دوشنبه ۵ اوت ۲۰۱۹ در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

آثار تونی موریسون

– رمان‌ها:

۱. خانه (۲۰۱۲)

۲. یک بخشش (A Mercy) 2008

۳. عشق (۲۰۰۳)

۴. بهشت (۱۹۹۹)

۵. جاز (۱۹۹۲)

۶. محبوب (دلبند) (۱۹۸۷)

۷. بچه قیر (۱۹۸۱)

۸. آواز سلیمان (۱۹۷)

۹. سولا (۱۹۷)

۱۰. آبی‌ترین چشم (۱۹۷۰)

ادبیات کودکان:

۱. اختیار دست کی است؟ آینه یا شیشه؟ (۲۰۰۷)

۲. اختیار دست کی است؟ توله‌سگ یا مار؟ (۲۰۰۴)

۳. اختیار دست کی است؟ مورچه یا آخوندک؟ (۲۰۰۳)

۴. اختیار دست کی است؟ شیر یا موش؟ (۲۰۰)

۵. کتاب آدم‌های بدجنس (۲۰۰۲)

۶. جعبه بزرگ (۲۰۰۲)

– نمایشنامه:

۱. امت خیال‌باف (۱۹۸۶)

– غیرداستانی:

۱. به یاد بسپار (۲۰۰۴)

۲. تولد یک ملیت (۱۹۷۷)

۳. بازی در تاریکی (۱۹۹۲)

۴. کتاب سیاه (۱۹۷۴)

10. گوستاو فلوبر

گوستاو فلوبر  از نویسندگان تأثیرگذار قرن نوزدهم فرانسه ۱۲ دسامبر ۱۸۲۱ در روآن فرانسه بدنیا آمد.

دو رمان بسیار مشهور گوستاو فلوبر ، مادام بواری و تربیت احساسات،  نام دارند.

کمال‌گرایی گوستاو فلوبر به اندازه‌ای بود که هفته‌ها به نوشتن یک صفحه وقت سپری می‌نمود، و به همین دلیل، در طول سالیان نویسندگی خود تعداد کمی اثر از خود بر جای گذاشت.

گوستاو فلوبر بسیاری از شهرت خود را مدیون نوشتن نخستین رمانش مادام بوآری در سال ۱۸۵۷ است. 

آثار گوستاو فلوبر 

سفری به دوزخ (۱۸۳۵)

رؤیایی از دوزخ (۱۸۳۷)

خاطرات یک دیوانه (۱۸۳۸)

اسمار (۱۸۳۹)

نوامبر (۱۸۴۲)

مادام بوآری (۱۸۵۷)

سالامبو (۱۸۶۲ )

تربیت احساسات (۱۸۶۹)

نامه‌هایی به شهرداری روآن (۱۸۷۲)

داوطلب (وودویل) (۱۸۷۴)

وسوسهٔ سن آنتوان (۱۸۷۴)

سه داستان (۱۸۷۷)

بووار و پکوشه (۱۸۸۱)

داستان مرد جوان

11. ریموند کارور

ریموند کارور یکی از نویسندگان مطرح قرن بیستم و هم‌چنین یکی از کسانی شمرده می‌شود که موجب تجدید حیات داستان کوتاه در دهه ۱۹۸۰ شده‌اند.

پیشه ریموند کارور به عنوان نویسنده به داستان‌های کوتاه و شعر اختصاص یافته بود. ریموند کارور  خود را به‌عنوان کسی که «تمایل به ایجاز و قوّت دارد» و «به نوشتن داستان‌های کوتاه معتاد است»، معرفی کرده‌است. (در دیباچه «از کجا تلفن می‌کنم»، مجموعه‌ای که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد). دلیل دیگری که برای ایجاز آثار ریموند کارور مطرح می‌شود این است که «داستان کوتاه و شعر را می‌توان در یک نشست نوشت و خواند». این مسئله برای وی یک انتخاب ساده نبود، بلکه ملاحظاتی عملی بود تا او با در نظر داشتن آن‌ها بتواند در کنار شغل‌های متفاوت و ناهمگون‌اش، به نوشتن نیز برسد. موضوعات و ایده‌های آثار او که عموماً بر تجربه‌های کارگری تمرکز دارند به وضوح انعکاسی از زندگی خودش هستند. همین مسئله را می‌توان در مورد بُن‌مایه‌های مکرر اعتیاد به الکل و بازپروری از آن که در آثار وی موجود است، مطرح کرد.

سبک نوشتار ریموند کارور و بُن‌مایه‌های آثار او معمولاً مانند عناصر سازنده آثار ارنست همینگوی، آنتوان چخوف و فرانتس کافکا است. هم‌چنین او را تأثیرپذیرفته از آثار ایساک بابل، فرانک اوکانر و و. اس. پریچت برَشمُرده‌اند. با وجود این، به‌نظر می‌رسد بیشترین تأثیرپذیری او از جانب چخوف باشد که انگیزه او برای نوشتن داستان کوتاه «پیغام» (به انگلیسی: Errand) باشد. این داستان که یکی از آثار مربوط به اواخر عمر کارور است، آخرین ساعات زندگی چخوف را به تصویر می‌کشد.

عمدتاً، کمینه‌گرایی (مینی مالیسم) به عنوان یکی از ویژگی‌های بارز آثار کارور شمرده می‌شود. ویراستار وی در مجله اسکوآیر، گوردون لیش، نثر کارور را به این سمت هدایت می‌کرد. پیش‌تر جان گاردنر به کارور توصیه کرده بود که به جای به کار بردن بیست و پنج کلمه در یک جمله، پانزده کلمه به کار بَرَد و بعده‌ها لیش به وی توصیه کرد که در یک جمله تنها از پنج کلمه استفاده کند. در این دوران بود که کارور اشعاری را برای جیمز دیکی، ویراستار شعر اسکوآیر در آن دوران، فرستاد.

سبک وی را با عنوان «واقع‌گرایی کثیف» (به انگلیسی: dirty realism) نیز خوانده‌اند. این عبارت به گروهی از نویسندگان در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ چون ریچارد فورد، توبیاس ولف، آن بیتی، جین آن فیلیپس اشاره دارد. کارور با فورد و ولف از نزدیک آشنا بود. این نویسندگان در آثارشان بیشتر بر اندوه و حس فقدان زندگی روزمره مردم عادی تأکید داشتند؛ زندگی روزمره طبقات متوسط و پایین جامعه یا افراد تک‌افتاده و به حاشیه‌رانده شده‌ای که طبق ایده هنری تِرو «نومیدی خاموش» (به انگلیسی: quiet desperation) را می‌زیند.

آثار ریموند کارور

داستانی:

مجموعه‌ها

۱۹۷۴ می‌شود لطفاً ساکت باشید، لطفاً؟

۱۹۷۷ فصل‌های سخت

۱۹۸۱ وقتی از عشق حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم. (به انگلیسی: What We Talk About When We Talk About Love)

۱۹۸۳ کلیسای جامع

۱۹۸۸ فیل

گردآورده‌ها

۱۹۸۸ از کجا تلفن می‌کنم. (به انگلیسی: Where I’m Calling From)

۱۹۹۳ راه‌های میان‌بُر:داستان‌های برگزیده. (به انگلیسی: Short Cuts: Selected Stories)

تک داستان‌ها

وقتی از عشق حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم)

کلیسای جامع )

از مجوعه «می‌شود لطفاً ساکت باشید، لطفاً؟»:

هیچ‌کس چیزی نگفت. (به انگلیسی: Nobody Said Anything)

همسرِ دانشجو. (به انگلیسی: The Student’s Wife)

همسایه‌ها. (به انگلیسی: Neighbors)

دوچرخه‌ها، عضله‌ها، سیگارها. (به انگلیسی: Bicycles, Muscles, Cigarettes)

می‌شود لطفاً ساکت باشید، لطفاً؟

از مجموعه «فصل‌های سخت»:

فاصله. (به انگلیسی: Distance)

احمق. (به انگلیسی: Dummy) (عنوان پس از بازنگری: «سومین چیزی که پدرم را کُشت». (به انگلیسی: The Third Thing that Killed My Father off)

این همه آب و این قدر نزدیک به خانه. (به انگلیسی: So Much Water So Close to Home)

از مجموعه «وقتی از عشق حرف می‌زنیم از چی حرف می‌زنیم»:

وقتی از عشق حرف می‌زنیم از چی حرف می‌زنیم

چرا شما نمی‌رقصید؟. (به انگلیسی: Why Don’t You Dance)

از مجموعه «کلیسای جامع»:

ویتامین‌ها. (به انگلیسی: Vitamins)

محتاط

از کجا تلفن می‌کنم

خانه چف. (به انگلیسی: Chef’s House)

تَب. (به انگلیسی: Fever)

پَرها. (به انگلیسی: Feathers)

کلیسای جامع

یک چیز کوچک و خوب

از مجموعه «فیل»:

جعبه‌ها

کسی که روی این تخت می‌خوابیده. (به انگلیسی: Whoever Was Using This Bed)

پیغام

Blackbird Pie

شعر

مجموعه‌ها

۱۹۶۸ نزدیک کلامَث

۱۹۷۰ بی‌خوابی زمستانی. (به انگلیسی: Winter Insomania)

۱۹۷۴ ماهی آزاد در شب سفر می‌کند. (به انگلیسی: At Night The Salmon Move)

۱۹۸۵ جایی که آبها به هم می‌رسند. (به انگلیسی: When Water Comes Together With Other Water)

۱۹۸۴ آبی آسمانی. (به انگلیسی) ‘Ultramarine

راهی نو به آبشار. (به انگلیسی: A New Path to The Waterfall)

گردآورده‌ها

۱۹۸۸ در نوری دریایی: اشعار برگزیده. (به انگلیسی: In a Marine Light: Selected Poems)

۱۹۹۴ همه ما: مجموعه اشعار. (به انگلیسی: All of Us: The Collected Poems)

12. ریموند چندلر

ریموند چندلر در ۲۳ ژوئیه ۱۸۸۸ در شیکاگو، ایلینوی به دنیا آمد، ولی سال‌های اولیه زندگی را در پلاتسمووته، نبراسکا سپری کرد. پس از آن‌که پدر که الکلی بود آن‌ها را ترک کرد، به همراه مادر به کرویدون انگلستان رفت و در آنجا با حمایت‌های دایی‌اش با مادر، مادربزرگ و خاله‌اش زندگی کرد. او در کالج دالویچ تحصیل کرد و به جز سفرهای تحصیلی که به منظور تقویت زبان خارجی به فرانسه و آلمان داشت، به دانشگاه نرفت. در سال ۱۹۰۷ به تابعیت انگلستان درآمد و سال بعد به عنوان خبرنگار شروع به کار کرد، در همین سال بود که اولین شعرش منتشر شد.

چندلر در سال ۱۹۱۲ به آمریکا بازگشت و در سان‌فرانسیسکو ساکن شد. در آنجا در دوره شبانه حسابداری شرکت کرد. در سال ۱۹۱۳ به همراه مادر به لس آنجلس رفت و در یک لبنیاتی به عنوان حسابدار مشغول به کار شد. چندلر در طول جنگ جهانی اول در ارتش کانادا خدمت کرد و سپس به نیروی هوایی منتقل شد. ریموند چندلر در سال ۱۹۲۴ با پرل سیسلی هالبرت ازدواج کرد.

* از بیشتر آثار وی نسخه‌های متعدد سینمایی اقتباس شده‌است.

کتابشناسی

رمان

۱. خواب گران (۱۹۳۹) – ترجمه قاسم هاشمی نژاد

۲. بدرود، محبوبم (۱۹۴۰)

۳. پنجره مرتفع (۱۹۴۲) – ترجمه حسن زیادلو

۴. بانوی دریاچه (۱۹۴۳) – ترجمه کاوه میرعباسی

۵. خواهر کوچیکه (۱۹۴۹) – ترجمه اسماعیل فصیح

۶. خداحافظی طولانی (۱۹۵۳) – ترجمه فتح اله جعفری جوزانی

۷. حق‌السکوت (۱۹۵۸) – ترجمه احسان نوروزی

داستان کوتاه

۱. قتل در باران (۱۹۳۵)

۲. آدمکش تازه‌کار

فیلم‌نامه

۱. کوکب آبی

۲. غرامت مضاعف

۳. بیگانگان در ترن

۴. پلی‌بک (به مرحله تولید نرسید)

13. جروم دیوید سلینجر

جروم دیوید سلینجر یا جروم دیوید سَلینجر نویسنده معاصر آمریکایی در سال ۱۹۱۹ در منهتن نیویورک بدنیا آمد.

سلینجر در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۰ و به مرگ طبیعی در محل زندگی خود در شهر کوچک کورنیش در نیوهمپشایردرگذشت.

نخستین داستان سلینجر به نامجوانان در سال ۱۹۴۰ در مجلهٔ استوری به چاپ رسید. چند سال بعد (طی سال‌های ۱۹۴۵ و ۱۹۴۶)، داستان ناتورِ دشت (ناطورِ دشت) به شکل دنباله‌دار در آمریکا منتشر شد و سپس در سال ۱۹۵۱ روانه بازار کتابِ این کشور و بریتانیاگردید..

ناتور دشت، نخستین کتاب سلینجر ، در مدت کمی شهرت و محبوبیت فراوانی برای او به همراه آورد و بنگاه انتشاراتیراندوم هاوس (Random House) در سال ۱۹۹۹ آن را به‌عنوان شصت‌وچهارمین رمان برتر سده بیستم معرفی کرد.

فرانی و زویی، نُه داستان (در ایران با عنوان دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم (یکی از داستان‌های آن) ترجمه و منتشر شده) تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران و سیمور: پیشگفتار، جنگل واژگون، نغمه غمگین، هفته‌ای یه بار آدمو نمی‌کشه و یادداشت‌های شخصی یک سربازاز جمله آثار کم‌شمارِِ سلینجر هستند.

رمان‌ها و داستان‌های بلند سلینجر

ناتور دشت؛ ، 

فرانی و زویی، 

تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران و سیمور: پیشگفتار،    

جنگل واژگون، 

شانزدهم هپ‌ورث ۱۹۲۶، 

مجموعه داستان‌ها

دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم، 

هفته‌ای یه بار آدمو نمی‌کشه، 

نغمه غمگین، 

یادداشت‌های شخصی یک سرباز، 

دختری که می‌شناختم، 

شانزدهم هپ ورث

14. الیف شافاک

الیف شافاک در استراسبورگ فرانسه از والدینی ترک به دنیا آمد و پس از جدایی والدین به همراه مادرش به ترکیه بازگشت. الیف شافاک از دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا لیسانس روابط بین‌الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی گرفت. الیف شافاک در هنگام تحصیل در دوره فوق‌لیسانس، اولین کتاب داستانش را در سال ۱۹۹۴ و در سال ۱۹۹۷ هم رمان دومش را منتشر کرد. پس از اتمام دوره دکترا به استانبول آمد و آینه‌های شهر را نوشت. شافاک در سال‌های ۲۰۰۴۲۰۰۳ با درجه‌ی استادیاری در دانشگاه میشیگان و بعد در بخش مطالعات خاور نزدیک دانشگاه آریزونا مشغول به کار شد و از ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ نیز ستون‌نویس روزنامه‌ی زمان بود.

الیف شافاک ۱۰ رمان به انگلیسی و ترکی و فرانسوی منتشر کرده‌است که برخی از آنها هم به فارسی ترجمه شده‌است

آثار الیف شافاک

۱. آناتولی ای برای چشمهای بد (۱۹۹۴)

۲. پنهان (۱۹۹۷)

۳. برزخ (۱۹۹۸)

۴. صوفی (۱۹۹۸)

۵. آینه‌های شهر (۱۹۹۹)

۶. مَحرم (۲۰۰۰)

۷. شپش پالاس (۲۰۰۶)

۸. تقدس نخستین دیوانگی‌ها (۲۰۰۴)

۹. حرام‌زاده استانبول (۲۰۰۶)

۱۰. ملت عشق (۲۰۱۰)

۱۱. شرافت (۲۰۱۱)

۱۲. من و استادم (۲۰۱۳)

۱۳. شیر سیاه

۱۴. اسکندر

۱۵. بعد از عشق

۱۶. سه دختر حوا (۲۰۱۶)

15. میلان کوندرا

میلان کوندرا نویسنده اهل چک ۱ آوریل ۱۹۲۹ در برنو،چکسلواکی بدنیا آمد.

علاقه کوندرا به موسیقی در بسیاری از آثار او به‌ ویژه رمانشوخی پیداست. میلان کوندرا شعرگویی را از ۱۴ سالگی آغاز کرد .

نخستین مجموعه شعر میلان کوندرا با نام «انسان؛ بوستان پهناور» (یا انسان؛ بوستانی عظیم) که خوش‌بینی موجود و ادبیات دولتی را مورد انتقاد قرار می‌داد در ۱۹۵۳ چاپ شد. در ۱۹۵۵ شعر بلندش «ماه می‌گذشته» و بلافاصله بعد از آن دومین و آخرین مجموعه شعر او با نام «تک‌گویی» که در آن رفتارها و کردارهای انسانی و روابط عاشقانه بی‌پرده بازنمایی می‌شدند در ۱۹۵۷ منتشر شدند.او در سال ۱۹۶۰ گزیده اشعار گیوم آپولینر و تحلیلی از آن‌ها را چاپ کرد .

میلان کوندرا اولین رمانش به نام شوخی را در سال ۱۹۶۷ نوشت. 

در ۱۹۸۴ کتاب سبکی تحمل‌ناپذیر هستی (در فارسی بار هستی ترجمه شده‌است) را نوشت. این کتاب محبوب‌ترین کتاب کوندرا به حساب می‌آید

سه رمان بعدی او، آهستگی (۱۹۹۵)، هویت (۱۹۹۷) و جهالت(۲۰۰۰) باز هم نشان از دوره جدیدی در زندگی کاری میلان کوندرا بودند، نخست به این جهت که همگی به فرانسه نوشته شدند و بعد به دلیل اختصار نسبی آنها. میلان کوندرا سه مجموعه مقاله نیز چاپ کرده‌است: هنر رمان (۱۹۸۶)، وصایای تحریف شده (۱۹۹۳) و پرده (۲۰۰۵)

آثار میلان کوندرا

مجموعه داستان

عشق‌های خنده‌دار (۱۹۶۹)

دون ژوان 

رمان

شوخی (۱۹۶۷)

 مهمانی خداحافظی (۱۹۷۲)

والس خداحافظی (۱۹۷۲) 

.زندگی جای دیگریست (۱۹۷۳)

کتاب خنده و فراموشی (۱۹۷۸)

بار هستی (۱۹۸۴) – ترجمه پرویز همایون‌پور – نشر گفتارجاودانگی (۱۹۹۰) 

آهستگی (۱۹۹۵)

هویت (۱۹۹۸)

جهالت (۲۰۰۰)

جشن بی معنایی (۲۰۱۳)

کلاه کلمنتیس 

وصایای تحریف‌شده

16. هاروکی موراکامی

هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی ۱۲ ژانویه ۱۹۴۹ در کیوتو که یکی از شهرهایژاپن است به دنیا آمد.

در ۲۳ ژوئن ۱۹۹۶، او اولین اولتراماراتن خود را که یک مسابقهٔ ۱۰۰ کیلومتری در اطراف دریاچه ساروما در هوکایدو ژاپن انجام داد. هاروکی موراکامی رابطه‌اش را با دویدن در خاطراتی که در سال ۲۰۰۸ در کتابی تحت عنوان What I Talk About When I Talk About Running نوشته بازگو کرده‌است.

در سال ۱۹۸۲، رمان تعقیب گوسفند وحشی از او منتشر شد که در همان سال جایزه ادبی نوما را دریافت کرد.

در سال ۱۹۸۵، کتاب سرزمین عجایب و پایان جهان را منتشر کرد که جایزه جونیچی را گرفت. رمان «جنگل نروژی» که گاه به اشتباه «چوب نروژی» نیز ترجمه می‌شود، در سال ۱۹۸۷ از موراکامی منتشر شد.

او در سال ۱۹۹۶ جایزه یومیوری را گرفت و در سال ۱۹۹۷ رمان زیرزمینی را منتشر کرد.

موراکامی وقتی که ۲۹ ساله بود، شروع به نوشتن داستان کرد.ایده و فکر نوشتن اولین رمانش به نام «به آواز باد گوش بسپار» در سال ۱۹۷۹، وقتی به او الهام شد که در حال تماشای یک بازی بیس‌بال بود. در سال ۱۹۷۹ این رمان منتشر شد و در همان سال جایزه نویسنده جدید گونزو را دریافت کرد.

یک سال بعد در سال ۱۹۸۰ رمان «پین‌بال ۱۹۷۳» را که قسمت دیگری از سه‌گانه موش صحرایی بود منتشر کرد.  

در سال ۱۹۸۵، هاروکی موراکامی کتاب «سرزمین عجایب و پایان جهان» را نوشت که فانتزی رویایی که عناصر جادویی کار او بود را تبدیل به چیزی بیشتر و جدیدتر در سبک نوشتنش تبدیل کرد.

آثار هاروکی موراکامی

به آواز باد گوش بسپار

پینبال، ۱۹۷۳

تعقیب گوسفند وحشی

سرزمین عجایب و پایان جهان

جنگل نروژی

رقص رقص رقص

سرگذشت پرنده کوکی

جنوب مرز، غرب خورشید

دلدار اسپوتنیک 

کافکا در ساحل

پس از تاریکی 

مجموعه داستان اسرارآمیز توکیو

سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش
28 دیدگاه برای لک لک بوک ثبت شده است
 1. Very good post. I certainly appreciate this site. Continue the good work!

 2. גם בין הסיורים המרתקים כדאי לשלב מנוחה באותם חדרים להשכרה כדי להמשיך ולפקוד למשל את אזור מכון
  ויצמן. ישנם אנשים שלא מרגישים בנוח
  שבן המין השני נוגע בהם, כך שחשוב
  לתאם מראש עם מכון העיסוי מפנק ברמת הגולן
  את מין המעסה. גם באפליקציה כמו
  באתר, מוצגים החדרים והצימרים עם תמונות ומחירים, מיקום ופרטים מדויקים אודות המקום והצגת המרחק בקילומטרים
  ממיקומכם הנוכחי. כאשר בודקים קליניקה להשכרה בשרון, חשוב לוודא האם יש הגבלת
  שעות ומה הזמינות והגמישות של המקום.
  חדר לכמה שעות עם מקלחת מרעננת, בריכה ועוד כמה
  פינוקים הוא בדיוק מה שאתם צריכים כדי להשיב את נפשכם לאחר נסיעה ארוכה ולפני אירוע חשוב.
  למה להזמין חדר במלון כשאפשר להתענג בחדר פרטי ומפנק עם כל האקססוריז האידיאליים להירגע אחרי שביליתם
  שעות בריקודים על הרגליים.
  ובכן ניתן לשלב ביקור במועדון לילי לבין המשך
  המסיבה בצימר לזוגות, ניתן לצאת למסעדה שווה ולקנח עם מנוחה שווה,
  ניתן לקפוץ לים ולקנח עם ג’קוזי נעים,
  ניתן להפתיע את בן/ת הזוג בסוף יום העבודה,
  ניתן לתכנן טיול בעיר ולסיים אותו לצד מיטה גדולה, ניתן למצוא פתרון אידאלי עבור ניהול רומן שמבקשים להסתיר, ניתן לשלב בין תנאים מפנקים לבין זמן איכות פרטי וכדומה.
  לא צריך לנסוע שעות, תוך מספר
  דקות אתם מגיעים למתחם פרטי בו תבלו את
  השעות לפי בחירתכם.

 3. עו״ד מורן לביאד, מוסמכת לעריכת דין
  משנת 2008, בעלת משרד לדיני משפחה, מתמחה בגישור וניהול משברים במשפחה.

  י אלן גפני מורה דרך מוסמך משרד התיירות מדריך
  גלישה וטיפוס מצוקים ומדריך רכיבת אופניים מוסמך
  וינגייט דובר אנגלית וצרפתית, מתמחה בטיולי ג’יפים מודרכים באזור מכתש רמון ומרחבי הנגב.
  החל מאריזתו בצורה בטיחותית, דרך העמסה ועד לפריקה בטוחה בבית הלקוח.
  דינא הינו אתר ייחודי המתמחה בעיצוב הבית כאשר הדגש הוא על פרקטיות בעיצוב דרך בחירת מוצרים איכותיים
  ממיטב החברות במשק בתחום עיצוב הבית במחירים סבירים
  ותחרותיים. אתר הקניות הזול ביותר לרכישת זוהרים וגימיקים לחתונה.

  אתר סבבה קידס – SababaKids חנות צעצועים אונליין לצעצועים ומשחקים לילדים.

  סניק פיק הינו אתר אופנה המאחד בתוכו את מיטב האופנה הבינלאומית.
  הן עובדות על כמות ולא על איכות, בין אם ברמת
  השירות ובין אם ברמת המכשור; ויש
  את הקליניקות, המנוהלות על ידי רופאים, שבהן
  הכל יותר אישי, אבל גם המחירים בהתאם.
  בעזרת עיסוי לינגאם (סנסקריט פין), גברים יכולים להשיג שליטה טובה יותר על
  האנרגיה המינית ועל הדחף המיני שלהם.

  עיסוי אירוודה בירושלים עיסוי נהדר שלא נעשה בכל מכון ספא
  בישראל ולכן פופולרי מאוד במקומות שכן ואפילו גברים רבים מכירים אותו ונהנים ממנו.

 4. עיסוי בחיפה לאנשים מסורתיים – האם אפשרי?
  עיסוי באשדוד לאנשים מסורתיים – האם
  אפשרי? עיסויים באשדוד! מתקשרים המון פעמים עם עולמות של פנאי, מותרות ודברים שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם.
  אמנם ישנם עיסויים באשדוד!
  עם זאת, ישנם עיסויים באשדוד!
  ליהודים רבים יש פנטזיה לשכב עם בחורה ערבייה,
  ואין סיכוי בדרך כלל שהם יצליחו להגשים את זה בבילוי רגיל במועדון בחיפה.
  בחורה אינדיאנית פצצה איכותית מהממת לעיסוי הכי לוהט ומפנק!

  משום שמדובר בחוויה בריאה, יש להשתדל לא להיות במתח ואפילו
  לתכנן את הכול כך שתוכלו להגיע גם
  לפני הזמן לעיסוי מפנק בראש העין , אם מדובר בעיסוי המתבצע בקליניקה בראש העין של המעסה.
  משום שמדובר בחוויה בריאה, יש להשתדל לא להיות במתח ואפילו לתכנן
  את הכול כך שתוכלו להגיע גם לפני הזמן לעיסוי מפנק באשדוד/אשקלון , אם מדובר בעיסוי
  המתבצע בקליניקה באשדוד/אשקלון של המעסה.

  המוצעים לכם – מהשבדי, דרך השיאצו ועד עיסוי באשדוד הרקמות, אך גם לאחר שבחרתם
  את סוג העיסוי, תוכלו להנחות את המעסה באשר לעיסוי המתאים לכם ביותר.

  בניגוד לעיסוי הארוטי, שהוא בעיקר על ידי גברים
  שונים, והוא מסופק במסגרת השירותים
  המפוקפקים,עיסוי טנטרי נועד גם עבור נשים וזוגות
  יחד כחלק בעולם הטנטרה, שבו נהוג
  להעביר את המקבל תחושה של תשוקה ורגש במהלך עיסוי עצמו .
  יחד עם זאת, תוכלו למצוא מרכזי ספא מושלמים בלב ערים גדולות ותוססות כמו למשל, בראש העין – המכונה גם “עיר ללא הפסקה”.

 5. הגעתם לפורטל גירל פור אסקורט המרכז עבורכם את כל המודעות מנערות ליווי
  ודירות דיסקרטיות בירושלים, בצעו חיפוש מצאו לכם את העיסוי המושלם,
  הפינוק שחלמתם עליו גם בירושלים זמין
  לכם עכשיו. באתר טיק אסקורט
  ישנו דגש על מגוון גדול ואיכותי של נערות ליווי.
  לא משנה אם אתם גרים באזור תל אביב, חיפה או אילת – פורטל סקס אש מלא במודעות של נערות ליווי
  מדהימות וליברליות שיגיעו עד לביתכם לשעה או יותר של פינוק חם ואיכותי.
  פורטל שירותי ונערות הליווי הכי רחב ואיכותי
  בישראל. מצאו בקלות ובנוחות דירות דיסקרטיות
  בצפון, במרכז, בירושלים, באילת ובכל
  מקום בישראל. נמצאים בחופשה באילת ?
  כמובן, שיש פרמטרים שונים אשר משפיעים על
  המחיר של השירות וחשוב להיות
  מודעים לאותם הפרמטרים בטרם בחירת נערת הליווי מתוך היצע האפשרויות
  של נערות בכל הארץ. אז לא משנה אם אתם מחפשים להזמין נערות ליווי בתל אביב והמרכז, או נערות לווי בחיפה רשמנו
  כאן מדריך שיעזור לכם להבין את מחיר שירותי הליווי לפי פרמטרים שונים.
  כמו כן, אם אתם מחפשים עיסוי ארוטי בבת
  ים באזור, סביר מאד להניח שאתם גם תוהים מה היתרונות של הטיפול הזה בכלל, ומתברר שגם זה משהו שאנשים לא כל כך מבינים לעומק ולכן נחלוק אתכם גם
  את המידע החשוב הזה.

 6. תמהר כי זה הזמן שלכם לבחור נערת ליווי שתספק לכם את העיסוי שתמיד חלמתם עליו.נערות ליווי בגבעתיים כי מגיע לכם לקבל פעם אחת עיסוי מקצועי שיבוצע על ידי נערת ליווי המגיעה עם תעודות ורזומה עשיר מאחוריה.
  תהליך העיסוי המרכזי מתבצע עם
  או בלי שמנים, כאשר עיסוי ללא שמנים יתבצע בתנועות חיכוך,
  הרעדה והקשה על ידי קצות האצבעות בלבד,
  בלחץ משתנה בהתאם לאזורים שונים
  בפנים ובהתאם לרגישות העור. לא ניתן
  לקבוע מראש כמה עולה עיסוי בפתח-תקוה,
  זאת מאחר וכל עיסוי בפתח-תקוה מבוסס על טכניקה אחרת ואורכו משתנה.
  כנראה שמרבית האנשים ששומעים את המילה “עיסוי מפנק”, מעלים בדעתם
  אירוע מיוחד המצדיק חגיגה מפנקת במכון עיסויים בהרצליה.
  בדירות דיסקרטיות בצפון ישנה
  בדרך כלל חנייה אחורית אשר מאפשרת
  לכם להחנות את הרכב הרחק מעין הציבור; ואתם יכולים לעלות
  בבטחה ובדיסקרטיות לבחורה שתמתין לכם לטיפול
  מפנק ואיכותי . אם יש לחברה היקרה שלך יום הולדת בקרוב או שסתם תרצי להפתיע אותה מכל סיבה אחרת תוכלי בשמחה לקחת אותה למכון הספא שלנו ולפנק
  אותם בעיסוי מקצועי ואיכותי.
  מסאז בתל אביב; התקשר עכשיו
  ; RELAX עיסוי מקצועי באווירה משפחתית.

 7. 2 חברות חדשות בירושלים, לזמן מוגבל, מזמינות
  אותך לעיסוי איכותי, מרגיע,
  משחרר, באווירה רגועה וקסומה.
  פשוט בילוי איכותי, אינטימי ומרגש – אבל קצר
  ולא יקר. בילוי זה יכול להיות
  ייחודי מאוד והוא יכול לאפשר לנו למלא את המצברים שלנו בכוחות מחודשים.
  נערות ליווי בחולון, זו באמת יכולה להיות האופציה עבורך לשנות
  את החיים מהקצה אל הקצה, בילוי אחד, שעה אחת ואתה מתמכר לדבר הטוב
  ביותר כאן ועכשיו. נערות ליווי אירופאית ברמה ממש גבוהה.
  לילך ישראלית בת 21 ברמה ממש
  גבוהה לביתך מלון. אני אגיע לביתך או לבית
  מלון בכל שעה שתבחר לעיסוי מפנק ברמה גבוהה.
  אנשים שרוצים ליהנות יחד ממקום
  אשר מציע להם תנאים נוחים למטרה זו, ומאידך מקום ששומר על דיסקרטיות
  ברמה גבוהה. כמו למשל דירות דיסקרטיות בעפולה, או בטבריה, שם תמצאו מארחות
  דיסקרטיות מפנקות ויפות לא פחות מאלו שתפגשו בחיפה והקריות.
  כאן תמצאו דירות דיסקרטיות
  בכל איזור חיפה והצפון עם מארחות
  סקסיות וחמות לאירוח לוהט באוירה מיוחדת ואינטימית
  בדירה דיסקרטית כמו שיש רק בצפון הארץ.
  אז היום, כל פעם שיש לי מצב עם בחורה, אני מביא אותה לצימרים הקבועים שלי – כמעט תמיד יש חדר שזמין עבורי באופן ספונטני, ואם לא, אני
  מושך זמן של שעה או שעתיים, עד שהחדר מתפנה – זה בדרך כלל לא לוקח יותר מהזמן הזה.

 8. חנות המחשבים שלנו מציעה לך את המוצרים האיכותיים ביותר בשוק, עם זאת אין
  בכוונתנו לנסות ולמכור לך מחשב נחות מצרכיך או
  חמור מכך הרבה מעבר להם ולכן החנות שלנו מסודרת כך שתוכל למצוא את המוצר המתאים בדיוק לאופי השימוש
  שלך. ראשון עד רביעי אין בעיה של עומס ניתן לתאם ולהזמין נערה לשעה הקרובה
  כך שאם אתה רוצה גיחה קטנה באמצע
  היום בימי ראשון עד רביעי כל
  שנותר הוא להכנס לאתר ולהתקשר להזמין שעה מראש.
  המחיר לשעה החל מ- 48 ש”ח כולל מע”מ.
  בד נמתח וגמיש לעיצוב אנו גובים 15 ₪ למטר מרובע כולל גזירה, תפירה וחומר.
  הינה חנות בוטיק המתמחה בעבודות
  יד ייחודיות של מגוון מוצרים לתינוקות המתמחה באבזור כולל למיטת התינוק,
  שידת החתלה ואביזרים לעגלת תינוק.
  חנות וירטואלית למתנות מקוריות.
  זמן פרחים איראל הינה חנות פרחים המתמחה בשזירת פרחים לכל סוגי אירועים: זרי יום הולדת,
  זרי כלה, סידורי פרחים, זרי אבל. ומעניקה פתרונות הדברה ירוקה לכל סוגי המזיקים, אצלנו תקבלו
  שירות מקצועי ואדיב ויחס אישי.
  מנגד, כל עוד תקבלו עיסוי
  בחדרה בלבד לאורך כ-45 דקות ועד שעה,
  המחיר שתצטרכו לשלם יהיה נוח הרבה יותר ויהפוך את חווית העיסוי לנגישה גם לכם.
  הקניית קריאה באמצעות שיטת “5 דקות ביום” המעניקה פתרונות יישומיים ויעילים לבעיית הקושי בקריאה ובהבנת הנקרא, באופן חדשני ומהיר
  של לימוד קריאה, המותאם לילדים, נערים ומבוגרים, כאחד.

 9. ישנם אנשים שמקבלים עיסויים למטרות פינוק וכייף בביתם ולפעמים מגיעים לדירה דיסקרטית בבאר שבע אך
  גם ישנם אנשים המבקשים לעבור
  עיסוי בדרום בעקבות כאב מסוים.

  על מנת שתוכלו ליהנות משלווה ורוגע ומבלי שתצטרכו לחוש בחוסר נוחות בעקבות ההוצאה,
  הגדירו מראש כמה תרצו להשקיע בעיסוי.

  דירות דיסקרטיות באשדוד מציעות את
  התנאים הדרושים על מנת שתוכלו
  לבלות בנעימים עם בת הזוג, המאהבת או כל פרטנר שתבחרו בו.
  המעסה יעבוד על פי הטכניקות שלמד ובסדר הטיפול
  שהוא מאמין בו (גב, רגליים, כתפיים, ידיים וכו’) ובהתאם לבקשות המטופל כמובן והתחשבות
  גם במצבים בריאותיים מסוימים (כמו
  פריקת כתף למשל העשויה להגביל
  חלק מתנועות הגוף במהלך העיסוי). על פי
  הרפואה הסינית, ישנו קשר ישיר
  בין הגוף והנפש, והעיסוי הזה שם את
  הדגש על השידוך ההרמוני ביניהם.
  ניקוי רעלים – הגירוי שנוצר על ידי העיסוי
  מסייע לזרימה הלימפטית ומעודד בריאות גופנית ורמות
  אנרגיה גבוהות יותר. עיסוי הרקמות מתאים לאלו מכם המעוניינים להגיע
  להרפייה – גופנית ומנטלית עם שחרור
  השרירים. עיסוי אירוודה בחדרה מתאים מאוד למי המחפש עיסוי
  מפנק במיוחד. העיסוי באבנים חמות מתאים מצד אחד לאנשים עדינים ורזים ומצד שני לאנשים מסיבים בעלי
  שרירים גדולים ומפותחים .
  העיסוי באבנים חמות משמש גם כטיפול וגם כפינוק , יתרון
  גדול יש לאבנים חמות שניתן לשים אותם על העצמות ובמיוחד בעמ״ש ע״י
  החום אפשר לטפל בכאבים באצמות מה שלא ניתן לעשות בעיסוי .

 10. חברת סינרגיה בעלת ניסיון|מתמחה|עוסקת|פועלת
  רב לא מבוטל במגוון תחומים שונים.
  השירות ניתן במגוון דירות דיסקרטיות איכותיות
  וחדרים לפי שעה בכל רחבי הארץ, אך ניתן להזמין אותו גם לבית הפרטי.
  מ – ייצור והתקנה של גדרות ורשתות
  לבית ולבתי עסק. סטליס רהיטים מתמחים בייצור רהיטים לבית ולגן
  תוך דגש על איכות הרהיט, מראהו ומחירו!
  עבודה מהבית היא לא בשביל כולם, יש
  לה יתרונות ויש לה חסרונות, אולם בדרך כלל
  היתרונות עולות על החסרונות של עבודה
  רגילה. כאשר מדובר בסוג עיסוי מפנק בנתניה/השרון מסוים
  יש לוודא כי זה העיסוי מפנק הנחוץ לכם.

  אם הגעתם ישר לקליניקה ברמת הגולן
  אשר בה הזמנתם עיסוי מפנק בתל אביב ישר מהעבודה, תהיה לכם אפשרות להתקלח בקליניקה ברמת הגולן ולהתחיל עם
  עיסוי מפנק ברמת הגולן תוכלו לבחור איזה או
  גבר שיבצעו עבורכם את העיסוי.
  לא משנה אם מדובר במאהבת או באישה שהתחתנתם איתה.
  שימו לב: אם לא מצאתם את מבוקשיכם בקטגוריה עיסוי בקריות, אתם מוזמנים לבדוק עוד אופציות עם שאר המטפלים שבאתר בקטגוריה עיסוי בצפון.
  חופשה חד פעמית בצפון ניתן למצוא באחוזת הכתר ששוכנת במושבת מגדל.
  צוות הפורטל דואג למיין את בעלי המקצוע לפי
  קטגוריות ראשיות ותתי קטגוריות
  בכדי שהחיפוש יהיה נוח וקל.

 11. החדרים כוללים את כל מה שצריך לסוג זה
  של בילויים. לרוב חדרי טיפולים באשדוד כוללים כורסאות או
  ספות ואווירה נעימה ורגועה על מנת להעניק את
  הטיפול האולטימטיבי למטופל. הטיפולים שלי נעשים במיטב השיטות הידועות כיום
  בתחום, לרבות טיפולים באמצעות פסיכותרפיה, טיפולים באמצעות משחק ויצירה.
  המרכז ללימודי אומנויות הבמה אנו מציעים:
  סדנאות לתיאטרון, סדנאות דרמה,
  סדנאות משחק , עמידה מול קהל ועוד.
  אפשרות אחרת היא לתאם שירותי ליווי
  למלון מול המפרסמים ולשלב את המפגש האינטימי עם תנאים של חופשה מפנקת.
  השירותים שלנו לכלבים שלכם:
  אילוף מקצועי – אנו מציעים שירותי אילוף מקצועיים אצלנו במושב או אצלכם בבית.
  י עמיר ורחל, ספרית מקצועית לכלבים וחתולים.
  הדברה בטוחה הינה חברת הדברה מקצועית
  לכל סוגי ההדברות במחיר המשתלם ביותר ובזמינות מיידית לכל חלקי הארץ!
  חברת איתן המעקות מבצעת עבודות אלומיניום
  במסגרת פרויקטים שונים במרכז ודרום הארץ.
  אם מתחשק לכם, אתם יכולים גם להזמין נערות ליווי בירושלים
  לכל מקום בילוי בעיר ולצאת איתן למועדונים ופאבים מוכרים שנעים להיכנס
  אליהם עם אישה יפה ואיכותית. האפשרות להזמין בילוי בדירות
  דיסקרטיות פופולארית אצל גברים ונשים.
  דירות דיסקרטיות בנהריה מפוזרות בכל רחבי העיר והצפון.
  יפה מזרחי – עיצוב דירות יוקרה התמחותי הינה באדריכלות פרטית, תכנון וילות וקוטג’ים,
  וכן בעיצוב ושיפוץ של דירות יוקרה.

 12. משרד עו”ד ונוטריון דוד ידיד מתמחה במימוש זכויות ניצולי שואה בארץ ובעולם מזה כ20 שנה. עורכי הדין ונציגי המשרד מציעים שירות משפטי מקיף לניצולי שואה וצאצאיהם והתנהלות שוטפת מול משרד האוצר בישראל וגורמים שונים בחו”ל.
  היא למדה משפטים, בת יחידה להורים
  ניצולי שואה, אשר כל חייהם גידלו אותה בצמצום ובהסתפקות במועט.

  יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שהמראה החיצוני לא אמור להוות כפרמטר היחיד אשר ישפיע על הבחירה ויש לקחת בחשבון גם פרמטרים אחרים כמו: מחיר השירות, מידת הזמינות של הבחורה, ניסיון, מה כוללים השירותים אותם
  היא מציעה וכל פרמטר אחר אשר יכול להשפיע על מידת ההנאה שלכם מהשירות.
  מוטורקאר הנו לוח הרכב היחיד
  בישראל המוקדש אך ורק לרכבי יוקרה.
  לימודים פלוס אינו מרכז מידע ויעוץ חינם ללימודים בישראל.
  הפורטל לבונה ולמשפץ מספק מידע בתחום
  השיפוצים הנרחב. אין זה משנה מתי אתם מחפשים חדרים לפי
  שעה בצפון בנהריה , אתרנו עומד לרשותכם 24/7.
  אנו לא עוצרים את השעון אף פעם, ובכל זמן נתון, הינכם יכולים לגלוש אל הפורטל ולאתר את מבוקשכם.

 13. אחסון אתרים, בניית אתרים, שרת
  וירטואלי ייעודי, ייעוץ בפתרון מחשוב אלה רק חלק ממוצרי אוקטופוס.
  טכנאי מחשבים מקצועי ומנוסה, אשר מספק שירותי מחשוב מתקדמים בבית הלקוח באזורים:
  עמק חפר, מנשה, ואדי ערה וצפון השרון.

  טכנאי מחשבים של חברת קומפיסי , זמינים 24 שעות ביממה .
  בגלל האינטימיות – דירות אלה מצוידות בעיצוב ואווירה אינטימית לחלוטין המאפשרים למבקרים ליהנות ממקום אינטימי ושקט
  כדי שיוכלו ליהנות מכמה שעות קסומות.
  הינה חנות בירושלים. חנות הפרחים והמתנות שלנו הינה מקצועית, המתמחה בעיצוב ושזירה במיוחד.
  בתי מלון בירושלים הינו אתר נישה מומחה למציאת
  בתי מלון בירושלים. באתר
  ניתן למצוא רשימה של בתי המלון
  השונים בירושלים על פי חלוקה
  לכוכבים. חברת M.D. International Studies היא מיזם ראשון מסוגו בארץ של ד”ר משה כהן, רופא ומורה במקצועו. המכינה של ד”ר משה כהן קיימת משנת 2006 וסייעה עד כה בהכנה של כ-1000 סטודנטים למבחני הקבלה של בתי הספר לרפואה ולשנים
  הפרה-קליניות של לימודיהם. יבואן חברת EVAKOOL האוסטרלית
  ייבוא ושיווק צידניות ב12 גדלים שונים מ10 ליטר
  ועד 200 ליטר, 5 שנוטת אחריות. החברה מספקת אחריות וביטוח לתכולת
  המטען. חברת בא לי מתוק, החברה המובילה כיום בשוק למתוקים לאירועים, כגון:
  בר קפה, עמת דפה ועוד. חברת Piclip מתמחה בצילום ובעריכת קליפים למגוון אירועים – קליפים לחתונה, קליפ בר מצווה, קליפ יום הולדת,
  קליפ ליום נישואין ועוד..

 14. מנגד, באיזור הצפון העלות של דירות
  דיסקרטיות בתל אביב עשויה להיות גבוהה, אך היתרון הוא אבזור ברמה גבוהה.

  דירות דיסקרטיות בצפון מחפשים? עיסוי
  אירוטי בצפון הוא הרבה יותר ממפגש מיני סתמי או מעיסוי, מדובר
  כאן בחוויה ארוטית מלאה המועברת על מיטות רחבות, נעימות וגמישות תמונות אמיתיות של.
  בחורה ישראלית יהודיה בת 35 אם אתה אוהב מלאה
  סקסית גוף של משי חלקה בכל… עיסוי אירוטי בצפון הוא המתנה הגדולה ביותר שניתן להעניק לגוף שלך, בעזרת הרפיה מלאה ומקצועית כל חלק ממך
  ימצא רגיעה ואורגזמה. בעזרת צוות המעסים של זמן מגע תוכלו לעשות
  פסק זמן אמיתי, להשקיע בזוגיות שלכם וליהנות מעיסוי
  זוגי מפנק בנוחיות של הבית שלכם.
  שירותי האתר זמינים במשך 24 שעות
  ביממה, 7 ימים בשבוע, והם מיועדים לכל מי
  שגר בדרום ורוצה לקחת פסק זמן מהשגרה.
  האתר שלנו שילב את ההצעות הטובות ביותר מאולפנים ומעסים בודדים, מוכנים לעזור לכם להירגע אחרי יום עבודה מעייף.
  ברור לנו שעם כל הפינוק שבקבלת מסאז
  בספא האיכותי והחדיש שלנו, שעת טיפול עדיין דורשת לפנות זמן נוסף עבור הנסיעה מביתכם,
  עמידה בפקקי תנועה, חניית הרכב, והגעה
  מוקדמת בכדי שתוכלו להירגע ולנוח טרם
  הטיפול. בזמן מגע אנו מזמינים
  אתכם להקדיש זמן לעצמכם, בנוחות הביתית שלכם מבלי הצורך
  להתרוצץ, כך שתוכלו באמת להירגע.
  בואו נגיד את האמת, עיסוי דורש מגע, הרבה
  מגע.

 15. העיר מציעה מבחר מכוני ליווי מתקדמים
  וברמה גבוהה. נערות חטובות, מושכות, הלובשות אביזרים ובגדים בהתאם לקו האופנה וברמה הגבוהה ביותר, עכשיו באתרנו.

  כל זאת ועוד ניתן למצוא מתוך המגוון הרחב
  ברמה הגבוהה ביותר שאילת מציע לבאים
  בשעריה. המעסים המקצועים שלנו יגיעו אליכם עד הבית בחיפה ובקריות כדי להעניק לכם עיסוי מקצועי ברמה … נערת ליווי
  בבאר שבע ידועה ככזו שיודעת להעניק שירותי מין וליווי לגברים בכל הגילאים.

  נערות ליווי באילת מעניקות עיסויים מפנקים לגברים
  המחפשים ריגושים, חושניות וכמובן
  להכיר אישה למשך תוקפת השהייה
  באילת. אתרי אינטרנט מתקדמים וחדשניים העוסקים
  בתחום זה, מציעים מערכות סינון חדשניות, אשר מאפשרות להתמקד
  אך ורק באותן נערות ליווי באילת, אשר יענו על
  הדרישות והציפיות של המחפשים – כך שכל
  מה שצריך לעשות, זה להבין מה הדרישות והצרכים מאותה נערות ליווי ורק לאחר מכן, להתחיל
  בהליך החיפוש. מצוין להקלה על כאבים ולתחזוקת הבריאות הגופנית והנפשית.
  כאן הבריאות מעמידה לרשותכם את צוות המעסים והמעסות הטובים בתחום,
  שכל אחד מהם מגיע אליכם עם רזומה הכולל ניסיון רב בעבודה עם
  לקוחות, וידע אשר נצבר במוסדות מובילים.
  אם אתם בעניין של להזמין נערות
  ליווי באילת אשר יגיעו אליכם (למקום שבו תבחרו) תצטרכו לחפש באתרי האינטרנט מספרי טלפון
  של נערות ליווי.

 16. ביקור במקום לפני הטיפול: אם אתם רוצים להיות בטוחים במאה אחוז בתמצאו מקום שעושה עיסוי ארוטי בנס ציונה שעונה על הדרישות שלכם, אנו ממליצים להתחיל
  בשיחת טלפון ולשאול על טיפולי העיסוי, על ההסמכות של המטפלים ומה הם בעצם מציעים.
  אז הגיע הזמן להתחיל ולהבין מה הבחורה האולטימטיבית
  עבורך. נערות ליווי בכפר-סבא לקום בבוקר ולהבין שמשהו בכל זאת חסר, לא
  משנה כמה אתם מרווחים, לא משנה שיש לכם לכאורה חיים מאושרים, משהו חסר ואתם בכל זאת
  לא יודעים לשים על זה את היד. מגוון של נשים יפות, איכותיות,
  הן מחכות לכם במסגרת שירותי ליווי שבחרנו עבורכם והן מוכנות לעשות עבורכם
  כל מה שאפשר בכדי שהבילוי שתכננתם לא יתפקשש בדרך כזו או אחרת.
  מבלי לצאת מהעיר, הכול מתחת לאף שלכם,
  פורטל ביקורתי ויוקרתי שמאגד נשים מדהימות גבוהות,
  יפות, רזות, סקסיות, חכמות שרוצות באמת ובתמים לעשות לכם טוב.
  תוכלו להתפנק על מיטה זוגית נוחה, להתרשם מחדר רחצה איכותי הכולל מוצרי רחצה ומגבות רכות,
  להכין אורחות בוקר עשירות במטבחון מאובזר שיש לרשותכם, ליהנות ממיזוג אוויר, אינטרנט, לצפות בסרט טוב
  מול מסך צפייה גדול המחובר לחבילת ערוצים, לשתות כוס יין איכותית או להכין ספל קפה טובה..
  התייעצות עם אנשי מקצוע: אם יש יצא
  לכם להסתייע בעבר באנשי מקצוע מתחומים מקבילים באזור, כמו למשל רפלקסולוגים,
  מעסים רפואיים ומטפלים אלטרנטיביים בשיטות שונות, תוכלו בהחלט לשאול אותם לגבי עיסוי
  ארוטי בנס ציונה ואם הם אכן מכירים מקום
  כזה, סביר להניח שזה יהיה מקום מקצועי שייתן לכם שירות טוב.

 17. פעם אחת נכנסה הנשמה בעקביו כשהלך לגדר גבוהה וחירשת, פתח את הדלת,
  וחתול בר גדול רץ לפגוש אותו,
  טס חזרה לרחוב בשבריר שנייה וסגר את הדלת לפניו.

  חוף ניצנים או בר כוכבא מתאימים לימים החמימים יותר –
  בירה וטבילה במים. היתרון של הבית
  הפרטי הוא הנוחות, אך החיסרון הוא היעדר הדיסקרטיות והאנונימיות.
  היא אמרה בחיוך.דף הבית לקח שני צעדים לכיוון המיטה ליווי ביפו הרים את ידה עצור , היא אמרה אל תתקרב
  אליי. מיקי בת 20 נערת ליווי חדשה בחיפה והקריות הזמנה… חדשה מפנקת בתל אביב!
  תושבי חולון יכולים להזמין נערות
  ליווי לדירות דיסקרטיות בשכונות החדשות או
  הותיקות של העיר, לתת עדיפות לחדרים לפי שעה כדי לשמור על גמישות וספונטניות וכמובן גם ליהנות ממגוון רחב של
  בתי מלון קרובים ביפו, תל אביב ובת ים.
  שירותי ליווי מנשים יפות ומרשימות כאלו
  שלא מחפשות קשר מחייב. כולם יודעים שבחיפה יש את
  הבחורות הכי יפות. שמן זה יכול להיות שמן בסיס, בתוספת שמרים שבהם יש חומרים נדיפים, כמו שמני רוזמרין או שמנים ריחניים אחרים.
  כוללות חדר שינה מרווח ונעים, חדר רחצה כיפי ומאובזר בתמרוקים ריחניים ומטבחון בשביל להשלים את האווירה ולנוח קצת
  אחרי זמן בנעימים. אבל זה לא רק עניין של פרטיות; לפעמים אתם גם רוצים את השקט שלכם,
  זמן איכות עבור עצמכם.

 18. כל דירה מאובזרת וכוללת חדר שינה מרהיב, חדר
  אמבטיה מאובזר ומטבחון. ספא עם לינה מאפשר את כל ההנאה של חבילת ספא אותה כולנו מכירים שברוב המקרים כוללת עיסוי בירושלים ושימוש במתקני הספא המשתנים בין מקום למקום, אך שהשוני במקרה הזה הוא שבחבילות ספא בירושלים עם לינה למעשה מקבלים גם חדר פרטי שישמש אתכם לכל הלילה וכך
  ממש יוצאים לנופש ולא רק לכמה שעות של
  פינוק. אתה רואה בחורה שמוצאת חן בעיניך אבל אולי אתה ממש לא
  מעניין אותה. בגלל שאני מכבד אותה, אז זה לא נראה
  לי לעניין שאני אביא לבית שלה, כל
  שבוע בחורה אחרת – בעיקר בגלל שכל כך חשוב
  לה שאני אמצא בחורה טובה, ואבנה מערכת
  יחסים בריאה בדרך לחתונה. עיסויים בראש העין משפרים
  באופן ניכר, את כל מערכות הגוף וכן, הם מרגיעים את מערכת העצבים, מה שיגרום להפחתת המתחים.
  בלי שום בעיה, באתר ישנה מערכת סינון שתאפשר
  לכם לבחור את רמת האבזור בחדר או את טווח המחירים, כך תוכלו למצוא את המקום המושלם לבילוי בלתי נשכח
  של כמה שעות בכל שעות היממה!

 19. באתר CoWorkers תוכלו לחפש בין מאות
  קליניקות להשכרה בחדרה והסביבה בקלות ובמהירות ולסנן תוצאות לפי מחירים,
  דירוגים, חוות דעת, מיקומים, כמות אנשים, שירותים במתחם ועוד..

  אך אם אתם מעוניינים בעיסוי מפנק
  ברמת גן לצורכי הנאה ורגיעה או לרגל אירוע שמחה מסוים,
  תוכלו לקרוא במאמר זה על שלושה סוגי
  עיסויים אשר מתאימים למטרה זו ויעניקו לכם יום בילוי
  מפנק ואיכותי במיוחד אשר סביר להניח שתרצו לחזור
  עליו שוב כבר בשנה שאחרי.
  גם אם כבר התנסיתם בעיסויים, סביר
  כי אינכם מכירים לעומק את כל סוגי העיסויים שונים.

  בשיחת התיאום כבר תדעו מה אותה
  נערה תהיה מוכנה לעשות עבורכם, עד כמה
  זה קל? לאחר שביקרתם בפורטל הבית שלנו נותר לכם
  לבחור , נערה מושלמת שעונה על הציפיות, על ההתרגשות
  שגואה בכם ובעיקר על הסרט שרץ לכם בראש.

  מכון טמיר פעיל באמצעות 160 קליניקות עמיתות בכל הארץ והמרפאה המרכזית שלנו
  נמצאת בתל אביב (חשוב לדעת – מכון טמיר
  תל אביב מוכר על ידי משרד הבריאות ומועצת הפסיכולוגים כמוסד המכשיר פסיכולוגים קליניים ותעסוקתיים).
  אבותינו עשו גם עיסוי ברמת הגולן באמצעות שמנים מרגיעים, בליווי מנגינות נעימות.

 20. 👉 Gloria He wants to talk frankly with you and show you something, you will like it. Click Here:👉 http://bit.do/fVzCM

 21. לצד המטפלות עובדים בקליניקה שלושה
  רופאים – רופאת משפחה, רופא שיניים ורופא פנימי – שלושתם עברו
  הכשרה של ארבע שנים בתחום האסתטיקה.
  כפי שאתם יכולים להבין חלק גדול מסוגי העיסוי
  הקיימים אלו הם עיסוים אשר מטרתם היא ריפוי של הגוף או הנפש ומוגדרים בתחום של רפואה אלטרנטיבית.
  כידוע, אחרי העיסוי בחיפה והסביבה הגוף וגם המיינד נמצאים במצב של הרפייה, כך שישנה המלצה
  לא לנהוג מיד לאחר העיסוי.
  כידוע, לגברים שונים יש טעם שונה לחלוטין בנשים.

  ייתכן מאוד שבגופכם ישנם חסמים שונים אשר מונעים מכם מלהשתחרר מן המתחים השונים או משחרור השרירים והאזורים הכאובים.
  אפריל הצנומה הגיע בלילה קררררר מאוד ועיסתה את שני בנינו עם מוסיקה נפלאה וידי זהב.
  עם חיוך מזויף על הפרצוף, סילביה אמרה “נעים מאוד”.
  בדירות אלו בחלט תוכלו להזמין מסאג’ יחיד או זוגי על פי בחירתכם
  ועל פי מי ששוהה עימכם. מי מספקת עיסוי אירוטי בבאר שבע?
  כל חובב ספא בבאר שבע חולם למצוא
  את הסלון “שלו”, שם יוצע לו המתחם הרצוי של
  הליכי הספא במחיר משתלם ובשירות טוב.

 22. התחילו לגלוש בפורטל הלוהט ביותר תחת קטגוריה של נערות ליווי באר שבע ותנו לזה לקרות לכם באמת- הנאה מושלמת, מרטיטה ומרחיקת לכת עם נשים שמדברות לעניין, נראות מדהים ומשאירות טעם של עוד.

  באר שבע היא עיר במחוז הדרום. חולון נמצאת בין
  תל אביב, ראשון לציון, בת ים וכביש 4
  ולכן היא נחשבת עיר אידיאלית עבור
  בילוי אינטימי ודיסקרטי.

  מוסך ופנר הינו מוסך מורשה סוזוקי הממוקם
  בתל אביב, צוות המוסך בניהולו
  של נוני ופנר בעל ידע רב וניסיון רב שנים בתחום.
  כל בעל רכב, זקוק למוסך במהלך חיי
  הרכב שלו. חברת אוטו רונן הינה חברה המתמחה בכל ענף הרכב הכול
  בתוכו שירותי הגרירה, שטיפת רכבים, מכירת רמקולים לרכב
  ומערכות שמע, מכירת מצברים, שירותי דרך, מענה לפריצת רכב, שטיפות ועוד..
  לחלופין, הייתי בן הזוג של סילביה,
  המאהב של מזכירתי נטלי, המנכ”ל המצליח של חברה פורחת. חברת סופר פרונט צמיגים חדרה : הינה חברה המתמחה בכיוון פרונט ממוחשב מכל סוג כולל רכב פרטי, מסחרי, רכב כבד ודו גלגלי. סאנשיין הפקת אירועים בטבע היא חברה מקצועית המתמחה בהפקת אירועים בטבע ועל חוף הים. ימי הולדת על חוף הים או בכל מקום אחר בטבע במחירים אטרקטיבים מסיבות רווקים/רווקות – אוהל למסיבת רווקים/ת בחוף הים ובטבע. בתכשיטי סטארקס אתם רוכשים ישירות מהיצרן ללא דמי תיווך במחירים המשתלמים ביותר (באחריות!!! תבדקו אותנו).

 23. על מנת למצוא מעסה מקצועי בבאר שבע ,
  יש למצוא את האחד או האחת אשר מתמחה בכל סוגי העיסויים.
  עיסוי לספורטאים עיצוב הגוף וטיפולי גוף עיסוי מקצועי בנתניה
  מגבר, לנשים וגברים כאחד עיסוי ספורטיבי,כללי לשחרור לחץ ועצבים,
  ולהנאת הגוף והנפש עיסוי כפות הרגליים,עיסוי… עיסויים בנתניה/השרון משפרים באופן
  ניכר, את כל מערכות הגוף וכן, הם מרגיעים את מערכת העצבים,
  מה שיגרום להפחתת המתחים. תוכלו להזמין עיסוי מפנק בנתניה/השרון , בלחיצת כפתור אחת, מה שיגרום לכם למצוא את המעסה האידיאלי שלכם ואפילו אם אהבתם את הטיפול
  שהוא או היא מבצעים, להפוך את הטיפול לקבוע, לפחות אחת
  לשבוע. תוכלו גם לבחור באישה מעסה או בגבר מעסה,
  לבחור עיסוי בנתניה/השרון להקל על כאבים, או סתם עיסוי מפנק שיגרום להפחית
  את המתח מהשרירים, מהגב, מהצוואר ושאר האיברים בגוף שזקוקים
  למגע מנוסה ומקצועי. ולא,
  העיסוי לא יינתן לכם על המיטה שלכם,
  אלא שהמעסה ידאג להביא איתו את כל הנדרש: מיטת טיפולים מתקפלת ושמן ארומטי מפנק.
  עיסויים בנתניה/השרון ישנם לא מעט, אך העיסוי המבוקש והפופולארי ביותר בקרב קהל
  הישראלים הוא ללא כל ספק העיסוי השוודי בנתניה/השרון
  . אמנם ישנם עיסויים בנתניה/השרון !

  בשונה מטיפולים אחרים שלאורכם מפעילים כוח ישירות
  על הגוף, העיסוי השוודי בנתניה/השרון מאוד עדין כאשר
  המעסה ניצמד אל תנועות רכות, מעגליות ומאד עדינות.

  my web-site: https://jhahanadas.com/categor/Discreet-apartments-in-Netanya.php

 24. סוג של עבודת גוף יפנית, עיסוי שיאצו כולל לחץ מקומי באמצעות אצבעות המטפל (או לפעמים הידיים והמרפקים),
  המופעל ברצף קצבי לאורך הגוף.
  עיסוי רקמות עמוק הוא עיסוי טיפולי ממוקד המכוון לקשרי
  שריר ואזורי בעיה ספציפיים בשכבות העמוקות יותר של רקמת השריר והחיבור.
  בעזרת קרם או שמן, המעסה מתחיל בדרך כלל בעיסוי כללי
  ואז עובר לעיסוי באזורים ספציפיים ובעייתיים כדי לטפל בהם.
  אמנם נכון שלחץ של רקמות עמוקות הוא בדרך כלל חזק יותר מזה של
  עיסוי שוודי, אבל זה לא חייב להיות כואב כדי להיות יעיל.

  אם יש לך מצבים רפואיים מסוימים כגון לחץ דם גבוה, סוכרת,
  מחלות לב או דליות, עליך לפנות לרופא
  אם אתה מתכוון לקבל עיסוי באבנים
  חמות. הוא יעיל לטיפול בפציעות לחץ חוזרות
  ונשנות, כגון “מרפק טניס” או תסמונת התעלה הקרפלית.
  אם אתם לא יכולים להגיע לטיפול בקליניקה,
  או שפשוט יותר נעים לכם בפרטיות של הבית, הבטיחו לעצמכם את העיסוי בפתח תקווה
  עד הבית שאתם רוצים, עם מיטב המטפלים בתחום.
  כמה מחקרים הראו כי שיאצו עשוי להיות יעיל לטיפול בכאב, בחילות ונדודי שינה.
  כמו כן, הוכח כי חום מרפה שרירים תפוסים, כך שהאבנים
  החמות מאפשרות למטפל להקל
  על אזורי מתח שרירים במהירות. שיאצו נעשה בדרך כלל על מחצלת על הרצפה או על שולחן עיסוי נמוך ומשמש לעתים קרובות להפחתת לחץ, ולהגנה מפני בעיות בריאות הקשורות למתח.

  Also visit my site – https://victoriaportugal.com/categors/Discreet-apartments-in-Kfar-Saba.php

 25. בקיצור, אם בן אדם מצליח בסקס
  – זאת אומרת שהוא גם יצליח בעבודה ובתחומים אחרים.
  בכל שנה מחדש אתם שואלים את עצמכם מה תוכלו להעניק במתנה לבן או
  בת הזוג, בן משפחה, מכר, חבר או קולגה מהעבודה.
  כאן לא שואלים אתכם שום דבר ובטח שלא דורשים מכם יותר ממה שיש לכם להציע.
  אין שום בעיה, באתרי נערות ליווי יש
  הכול – בחורות מכל הסוגים.
  נציין שכל חדרי האירוח הנמצאים
  באתר ובאפליקציה הם חדרים המיועדים לאירוח על בסיס שעות ורובם מצעים גם
  שירות דיסקרטי, בנוסף ממתינים לכם לופטים לפי שעה ווילות לפי שעה אותם תוכלו להשכיר לטובת מסיבות מכל הסוגים ולשלם
  רק עבור זמן השימוש בהם ולא יותר, מה שחוסך לכם
  המון כסף. במאגר, דירות חדר דיסקרטיות המיועדות לזוגות, דירות בנות מספר חדרים המיועדות לצרכי אירוח משותף של
  מספר זוגות או אחרים ודירות יוקרה מפנקות במיוחד
  המיועדות גם לצרכי אירוח מסיבות פרטיות ברמה
  הגבוהה ביותר. 3.תרגלו נשימות.

  המטרה היא כמובן להביא אתכם למצב של הרפייה ורוגע עוד לפני הכניסה אל חדר הטיפולים.

  Feel free to surf to my webpage – https://karolinemontreal.com/region/Discreet-apartments-in-Kiryat-Ata.php

 26. העיסוי מקצועי בהשרון והסביבה עוזר
  לאושש את השרירים מהר יותר, לשפר את מחזוריות הדם והחמצן בגוף, לשחרר חומצות המצטברות בשרירים ופוגעות בהם
  ועוד. העיסוי מקצועי בקרית שמונה/נהריה עוזר לאושש את השרירים מהר יותר, לשפר את מחזוריות הדם והחמצן בגוף,
  לשחרר חומצות המצטברות בשרירים ופוגעות בהם ועוד.
  תילה יש להתייעץ עם המעסה, אשר מומחה ומכיר בכל סוגי העיסויים וישמע ממה
  אתם סובלים כמו מחושים מסוימים, או שאולי אתם מעוניינים בעיסוי מפנק בהשרון והסביבה שירפה וירגיע את הגוף והנשמה ואז הוא יוכל להתאים את העיסוי מפנק המתאים.
  בקליניקה פרטית בהרצליה יש לכם אפשרות
  להתנתק מהסביבה המוכרת לכם, תוך שאתם זוכים לעיסוי המתבצע בחלל נעים,
  מבושם ומאד מרגיע. לדוגמא צימר
  בצפון, אם אתה נהנה מפרטיות בביתך, ואין לך בעיה
  לארח נערת ליווי ערבינה סקסית שממתינה להזמנה לביתך,
  אתה יכול תוך זמן קצר למצוא שירותי ליווי בחיפה, שישלחו את נערות הליווי עד לפתח הדלת.
  עיסוי אזור נותן לך את האפשרות
  לשים לב לאותם אזורים שהכי מפריעים לך, תוך כדי
  עיסוי קלאסי של כל הגוף, בעל השפעה מיטיבה על כל
  הגוף. חשוב לדעת כל המפרסמים מודעות באתר אסקורטס הצהירו כי השירותים
  הניתנים הינם שירותי עיסוי בלבד.
  שירותי הליווי בפורטל למבוגרים של אסקורט מובייל מדברים על נערות ליווי להזמנות
  לבית / מלון בלבד וסומכים על העובדה
  שיש לכם מיקום בו תרצו לארח את נערת
  הליווי שתגיע אליכם.

  My blog https://onemodellondon.com/categors/Discreet-apartments-in-Rishon-Lezion.php

 27. Experience the full power of an AI content generator that delivers premium results in seconds. 100% uniqueness,7-day free trial of Pro Plan, No credit card required:). Click Here:👉 https://bit.ly/3Py2Iv6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.